Jdi na obsah Jdi na menu

Pozvánka na PPM 2018

23. 3. 2018

Ráda vás uvítám na letošním mezinárodním setkání quiltařek z celého světa, kde vystavuji v rámci skupiny AQH a Art Quilt Klubu Praha, kde byl pro letošní společnou kolekci vybrán po vlně, sametu, krajce, denimu a dalších materiálech tvíd.

tudy-cesta-nevede.jpg

"Galerie Art Quilt Harbour 2018
Pro letošní ročník Prague Patchwork Meeting připravujeme galerii autorských quiltů členek skupiny AQH, i když volba tématu další kolekce pro nás byla poměrně obtížná. Pracovaly jsme s Evolonem, s barvami určenými losem, tvořily stromy a nalézt něco nového a neotřelého je pro nás velkou výzvou.
Pro kolekci, která vznikala v roce 2017 a 2018, jsme vybraly téma a název „Vlny“. Vlny jako pohyb, nálada, pocity či myšlenky jsou ztvárněny do dvou na sebe navazujících quiltů. Materiál ani barevnost nebyly pro tuto sérii striktně určeny, autorky měly volnost v tvorbě, spojujícím prvkem je pouze rozměr obou quiltů a vlny, které se prolínají či putují z jednoho quiltu do druhého.
Druhé téma s názvem „Kompozice“, doplní letošní galerii AQH. Byla vybrána moderní obrazová předloha, kterou každá autorka ztvárnila podle vlastní preference technikou, která je jí blízká. Zpracování moderního díla artovou technikou nebylo omezeno ve volbě barevnosti, struktuře a provedení. Pouze zachování poměrů jednotlivých barevných ploch bylo žádoucí, stejně jako jednotný rozměr hotového art quiltu.
První ilustrační fotografie art quiltů členek AQH dává tušit, že zpracování obou témat bude opět velmi osobité. Rády vás přivítáme v galerii AQH, kde si můžete celou kolekci „Vlny“ a „Kompozice“ prohlédnout."
(ZEMANOVÁ, Irena. Galerie Art Quilt Harbour 2018. PPM Newsletter, roč. 2018, č. 3, s. 4.) 

img_20180305_124808--2-.jpgbublinky-utikaji-z-limonad.jpgwww.artquiltharbour.com